Alagöz Holding Basın Arşivi

Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Yeni Yüzyılda ilk yatırımımız Aşı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Cantürk Alagöz”ün ev sahipliğinde Sinovac-Alagöz Holding ortaklığında kurulan KeyVac Aşı Üretim Merkezimizin açılışını gerçekleştirdik. Bu gurur dolu günde heyecanımıza ortak olan bakanlarımıza, milletvekillerimize ve tüm davetlilerimize teşekkür ediyoruz.

30 milyon doz kapasite ile dışa bağımlığımızı azaltarak ülkemiz insanına önemli bir istihdam sağlayacak ve Türkiye’mizi Hepatit A aşı üretim merkezi yaparak dünyada 4’üncü ülke konumuna getirecek olan tesisimizin Cumhuriyetimizin 100. yılında açılışının ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

Holdingimiz ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasında yapılan “Kadın Basketbol Takımı İsim Sponsorluğu” anlaşmasının imza töreni yapıldı.

Türkiye’de her kategoride en çok kupaya sahip olan ve EuroLeague’de adını her yıl Final Four’a yazdıran, her kulvarda terlettiği forma ve armasını gururla temsil eden Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, bu anlaşma doğrultusunda 2022/23 sezonunda ‘Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı’ ismiyle mücadelesini sürdürecek.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapılan törende Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Cantürk Alagöz, Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan ve Kadın Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş açıklamalarda bulundu. Törende, Fenerbahçe Alagöz Kadın Basketbol Takımı'nın idari ve teknik heyeti ile oyuncularının yanı sıra Alagöz Holding çalışanları ve basın mensupları da hazır bulundu.

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı ile şampiyonluklarla dolu bir sezon geçirmeyi diliyoruz.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı ile Alagöz Holding arasında imzalar atılıyor.

Alagöz Holding ile Fenerbahçe SK. arasında yapılan “Kadın Basketbol Takımı İsim Sponsorluğu” anlaşmasının imza töreni, 13 Eylül Salı günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenecektir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Cantürk Alagöz ile Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Ç. Kızılhan, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş’ın katılımlarıyla düzenlenecek imza töreni, saat 13.00’da basına açık olarak gerçekleştirilecektir.

Kamuoyunun ve değerli basın mensuplarının bilgisine sunarız.

#fenerbahçe #fbkadınbasket #alagözholding

Özlem Yıldız Dünya 3’üncüsü Oldu

Alagöz Holding Iğdır FK. Sporcusu Özlem Yıldız, Gençler Dünya Judo Şampiyonası’nda bronz madalya kazanarak dünya 3’üncüsü oldu.

08.10.2021

Alagöz Holding Iğdır FK. Sporcusu Özlem Yıldız, başarılarına bir yenisini ekledi. İtalya'nın Olbia kentinde düzenlenen Gençler Dünya Judo Şampiyonası'nda kadınlar 57 kiloda Özlem Yıldız, İtalyan Veronica Toniolo’ya ile yaptığı müsabakayı altın skorda ipponla (3 shido) yenerek bronz madalyayı kazandı. 

İtalyan Rakibini Yenerek 3’üncü oldu 

Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Kadınlar 57 kiloda ilk turu bay geçen Milli Sporcu Özlem Yıldız, sırasıyla Moğol Namuundalai Altankhundaga, Letonyalı Anastasija Sokirjanska ve Avusturyalı Lisa Grabner ile yaptığı karşılaşmaları kazanarak yarı finale yükseldi. Yarı finalde Rus Ksenlia Galitskaia'ya mağlup olan Özlem Yıldız, bronz madalya müsabakasında İtalyan Veronica Toniolo'yu yenerek üçüncülük kürsüsüne çıktı.  

ÖZLEM YILDIZ KİMDİR?     

2003 yılında Iğdır'da doğan Özlem Yıldız, Judo sporuna 8 yaşında başladı. 

Hocası Serkan Esenboğa ile Judo'ya başlayan Özlem Yıldız, sırası ile; 

2014 Minikler Türkiye Şampiyonası 44 kg 1. 
2015 Minikler Türkiye Şampiyonasında 48 kg 1. 
2016 Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında 3. 2017 
Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında 1. 
2017 Balkan Şampiyonu 2018/Romanya Ümitler  Avrupa Kupası 3. 
2018 Balkan Şampiyonası 1.  2019 Ümitler Türkiye Şampiyonası 1. 
2019/Antalya Avrupa Kupasında 3. 2019/Berlin Avrupa Kupası 1. 
2019/Romanya Avrupa Kupası 1.  
2019 Ümitler Avrupa Şampiyonası 1. 
2019 EYOF (Gençlik Olimpiyatları) 1. 
2020/Antalya  Ümitler Avrupa Kupası 1. 
2020 Gençler Avrupa Şampiyonası 3.    
2020 Bosna-Hersek Avrupa Kupası 1. 2021/Romanya Gençler Avrupa Kupası 2. Dereceleriyle genç yaşına rağmen büyük başarılara imza attı. 

Aşıda nasıl bir film dönüyor?
Akif Beki     

23.09.2021

karar.com

Türkiye’nin aşı siparişini geciktirmesi, çeşitlendirmek yerine başta Sinovac’a yoğunlaşması, BioNTech’i bekletmesi spekülasyonlara yol açmıştı.

Arada ne döndü?


Şüphelerin odağında Keymen İlaç vardı. Sinovac’ın Türkiye temsilcisi olan firma.

Kimin nesiydi, halk sağlığını riske atma pahasına aracı firmaya ticari avantaj mı sağlanmıştı, yoksa Çin’e kıyak için miydi, arada vurgun mu vurulmuştu?
Bir de Sağlık Bakanlığı, Sinovac yaptıranlara üste üçüncü doz olarak BioNTech önerdi.
Yani Sinovac’ın etkisiz çıktığı kabul edildi. İki dozda bile 3-4 aydan sonra korumadığı yetkili ağızlarca söylendi.
Sinovac boşa mı vurdurulmuştu, bu işten haksız kazanç kaldıran mı olmuştu?
Keymen’in sahibi Cantürk Alagöz, dayanamayıp sonunda bir grup gazeteciye konuştu.
Salı akşamki buluşmaya ben de davetliydim. Yukarıdaki şüphelerin hepsi soruldu.
Alagöz, Türkiye’ye kritik bir süreçte en ucuza ilk aşıyı getirdiği için teşekkür beklerken fırsatçı gibi görülmekten rahatsızdı.

Sinovac’ın etkisiz çıktığı suçlamasının ticari ve temelsiz bir karalama olduğunda ısrar ediyordu.
BioNTech’e kıyasla yan etkileri bakımından daha güvenli ve risksiz olduğunu da sürekli vurguluyordu.
Koruma süresinde BioNTech, yan etkilerdeyse Sinovac’ın daha üstün olduğu gibi bir noktada kilitlendi tartışmamız.

Keymen firmasının 2013’te kurulduğu, Sinovac’la anlaşmasının o günden başladığı, Alagöz’e ise 2016’da geçtiği bilgisi de salgın fırsatçılık şüphelerini havada bıraktı.
Sinovac’ı tek yetkili olarak temsil haklarını, salgından yıllar önce almış Alagöz.
Fahiş komisyon payı koyarak vurgun vurabilecekken sıkı pazarlıkla fiyat düşürttüğü, Sinovac’ı hiçbir ülkeye verilmeyen fiyattan ucuza getirttiği, bilakis kimsenin yapmayacağı bir fedakarlık yaptığı iddiasında.

Üstümde kalmasın, cevap hakkına saygı gereği kabaca aktardım.

Fakat başta çeşitlendirmek yerine Sinovac’ta niye ısrar ettiğimiz, BioNTech siparişinde neden geç kaldığımız hala anlaşılmış değil.

Hangisinin daha çok koruduğunu, daha etkili olduğunu ise bilimsel veriler aydınlatacak.
Aşı karşıtlarının komplo teorilerine gelince...

Onun cevabı da aşıların dünyaya dağılımında.

Varlıklı ülkelerde halkın yüzde 55’i aşılanırken, düşük gelirli ülkelerde yüzde 1’den azı tam aşılanmış.

Af Örgütü, bu dengesizliği bir raporla ifşa etti. Ve parayı basıp aşı stoklayan, yoksul ülkelerle paylaşmaya da yanaşmayan zengin ülkelerle sırf parasına bakan üretici firmalara karşı kampanya açacağını duyurdu.

Dünya Sağlık Örgütü, Covax ve Human Rights Watch da aşıya erişimdeki adaletsizliğe tepkili.
Aşıların yüzde 75’i sadece 10 ülkeye gitmiş.

G7 ülkeleri, 1 milyar doz aşı bağışlama sözlerini tutmaktan çok uzak.

Dünyanın en zengin ülkelerinin elinde, 1 milyar 200 milyon doz fazla aşı olduğu hesaplanıyor.
241 milyon doz, süresi geçmeden bağışlanmazsa belki çöpe gidecek. Detaylar için, BBC Türkçe’de çıkan Stephanie Hegarty’in geniş haberine bakabilirsiniz.

Demek ki tehlike, aşıların çip ya da çöp çıkmasında değil yerini bulmadan çöpe gitmesinde.
Baksanıza; güçlüler zayıflara koklatmıyor, ne kadar üretilirse hepsini kendilerine toplamak için birbirlerini eziyorlar.

Aşı karşıtlarının inandığı gibi bir kumpas varsa onu dünya zenginleri, dünya yoksullarına değil kendilerine kurmuş oluyor. Yarı insan yarı maymun olmak, üç kulaklı beş gözlü çocuklar doğurmak için servet harcıyorlar.

Yahut da alttakiler, üsttekilere kumpas kurdu, yaşasın bir devrimin eşiğindeyiz!
Altında bit yeniği, hinlik, tuzak arayanların bilgisine. Komplo teorilerini gözden geçirmeleri gerekecek. 

‘Hiçbir aşı bir yıl korumuyor’
Tunca Bengin

23.09.2021

Koronavirüse karşı en etkin yöntem aşı ve bizim ülkemizde yeterince var. Her yetkili de olun diyor. Ancak önemli bir çoğunluğun hâlâ aşı karşıtlığı ve mevcut seçeneklerden Sinovac ya da BioNTech tercihlerindeki kafa karışıklığı nedeniyle ciddi anlamda sıkıntı söz konusu. 

Hem koruyuculuk etkisi ve süresi hem de yan etkileri açısından. Dahası, bir yanda da aşıların tedariki konusunda gecikme ve Kılıçdaroğlu başta olmak üzere bazı CHP’liler tarafından özellikle Çin aşısı Sinovac için dillendirilen akçalı işler iddiaları da var. Onun için de Sinovac aşısının Türkiye’ye getirilmesi süreciyle ilgili olarak Çinli firmanın Türkiye’deki yasal temsilcisi Keymen İlaç AŞ’nin sahibi Cantürk Alagöz bir süredir gündemdeydi. 

Yani koranavirüs vakaları gibi aşıda avanta, lavanta, torpil iddiaları da pik yapmış durumdaydı. Dolayısıyla, önceki akşam Alagöz’ün gazetecilerle bir araya geldiği yemekte bu konuları konuşma fırsatı bulduk. Bu anlamda da buluşma yemekten daha çok basın toplantısı havasında geçti zaten. Alagöz de ısrarla dünya aşı peşinde koşarken Türkiye’ye ucuz aşı getirdiğini ama teşekkür beklerken haksız suçlama ve eleştirilere muhatap olduğunu yineledi. 

Şimdilerde BioNTech aşısının özellikle koruyuculuk anlamında daha ön planda olması nedeniyle bazı bilim insanlarına hafiften sitemkâr havası da vardı. Bunları da öncelikle şu sözlerle dile getirdi:

“Eksik bilgiler veriliyor. Şimdi birinin bir yıl koruduğu da yok, diğerinin üç ay koruduğu da doğru değil. Üç aşağı beş yukarı biri 5-6 aydır, diğeri 8 aydır. Ya da biri 4 aydır, diğeri 6 aydır. Budur yani. Yoksa bir yıl falan olsaydı eğer İsrail şu anda aşı yapmazdı zaten. İsrail hangi ayda başladı aşıya? Ocakta ve 9’uncu ayda İsrail’de vaka sayıları arttı. Onun için, bir yıl koruyor kimse diyemez. Zaten bir yıllık veri de yok henüz. Bence şuna bakılmalı. Sağlıklı bir insana aşı yapıyorsanız öncelik güvenli olması. Koruyuculuk daha sonradır aşıda. Bu anlamda da inaktif aşılar en güvenlisi. Normal şartlarda bir adamın burnu kanasa aşı çalışması durdurulur ama dünyada şua anda pandemiden dolayı durdurulmuyor. Artısına eksisine bakılıyor. Bundan üç ay önce bazı bilim insanları aşıdan sonra antikor testi falan yaptırmayın diyorlardı, şimdi aynı kişiler BioNTech daha çok antikor üretiyor diye açıklama yapıyor. Bazı şeyleri görmüyoruz. Bizim bazı bilim insanları maalesef yanlılar.”

Nasıl yani?
“Mesela Pfizer’in klinik çalışmalarını yapan hocalar... Adamların gözleri yemedi, gelip benden Sinovac aşısı alıp yaptırdılar. Şimdi arayıp sorsan, ‘Aman BioNTech ol’ derler tamam da, o zaman sen niye olmadın? Buna cevap verseler ya. Dolayısıyla, ‘Sinovac korumuyor, iyi ki BioNTtech var’ denildiğinde bir başka şeyi ifade ediyor. Benim gözümde duygusal hitap ediyor.

”Avrupa da BioNTech diyor?
“İnaktif aşı sadece Çinlilerde var. Pfizer, Moderna AstraZeneca, Johnson&Johnson farklı aşılar. Yani Avrupa istese de şu anda inaktif aşı alacak durumda değil. Ama ondan önce şu da var; biyolojik ürünler pazarı öyle tehlikeli bir pazar ki, öyle siyasi bir pazar ki bu Avrupa asla ve kata Çin menşeli biyolojik ürünlere izin vermez. Çünkü burada bir savaş var. Virüs bunu da çok net ortaya koydu. Zaten şimdi Çin de Sinovac olmayanları sokmayacağım dedi.”

Peki ya CHP’lilerin dile getirdiği iddialar? Alagöz’ün buna dönük karşı iddiaları da şunlardı:
“Mart ayına kadar Sinovac çok düzenli aşı veriyordu. Ama martta birtakım gelişmelerden dolayı Çin aşı vermemeye başladı. Bir tanesi benim bildiğim Uygur Türkleri tercihiydi. İkincisi, dünyaya bir tane aşı gitmezken bize 5-10 milyon doz geliyordu. Adamlar ‘Bunu anlatmayın, biz zorda kalıyoruz’ diyorlardı. Biz de inadına, bırak anlatmayı, fiyatı deşifre etmeye başladık. ‘Kaça verdi, kaça aldı Keymen kim, bu adam kim?’ diye. Biz 12 dolardan aşı aldık, dünyada böyle bir fiyat yoktu, en düşüğü 13.7 dolar ile Endonezya’ydı. Ama buna rağmen bizde, komisyon, hırsızlık bir sürü şey söylendi. Hiçbiri doğru değil.”

Bir süre aşı yokluğunun nedeni bunlar yani?
“Evet, o süreçte bir aya yakın aşı gelmedi. Bir de şu oldu. Sorunlar çözüldü, Kurban Bayramı arifesi ben bakanlığa dedim ki  ‘1 milyon 300 bin doz aşı yükleniyor.’  Bir anda, aşı gelmediği sürece duran, bana yönelik eleştiriler alevlendi. Aşı geleceği gün CHP sözcüsü Faik Öztrak televizyonda canlı yayına çıktı ‘Keymen’in kontratını ele geçirdik’ dedi. Halbuki bir ay önce Kılıçdaroğlu basın toplantısında demişti ki bizde kontrat var. Ve Öztrak televizyonda ‘Bu adamın teminat vermeye bile gücü yetmiyor, Türkiye’nin sağlığını buna teslim etmişsiniz’ diye konuştu. Oysa ekteki iki sayfanın içinde ‘18 milyon dolar teminat mektubu alınmıştır’ diye yazıyor. Ya okumadılar ya okuyup farklı söyleniyor. Bu yanlış yönlendirmenin ötesinde bir şey değil. Hadi bu tesadüf diyelim ama aşının geleceği güne denk gelmesi ilginç.”

Ya komisyon iddiaları?
“Firma olarak şunu söyleyeyim; yaptığım şey dünyanın en ucuz fiyatına Türkiye’ye aşı kazandırdım. Fiyatı geçtik, kimsenin aşıya ulaşamadığı bir dönemde Türkiye aşıya ulaştı. Yani Türkiye nisan ayından önce aşıya falan ulaşamazdı. Ki öyle oldu. Şunu hayretlerle karşıladım; o günlerde aşı geliyor ama geliyor, gelmiyora bakan yok, bu firma kim, nereden çıktı, kaça getirdi, ne götürdü, ne aldı konuşuluyor? Geçen sene Çin aşı vermeseydi bize ne olacaktı, kimse bunu sorgulamıyor. Kaldı ki Çin’den aldığım komisyonun yüzde 25’ini de devlete vergi olarak vereceğim zaten.”

Sinovac’tan en ucuz aşıyı 12 dolara getirdik komisyonu Çin ödedi
Vahap Munyar

23.09.2021

ÇİNLİ Sinovac’tan ithal edilen COVID-19 aşısıyla Türkiye’nin gündemine oturan Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz, kendini anlatmaya Keymen İlaç’ı aldıkları günlerden başladı:

- Keymen İlaç, Çinli Sinovac’la distribütörlük anlaşmasını 2013 yılında yapmıştı. Biz Keymen İlaç’ı 2016 yılında satın aldık.

Şirketin Hepatit A başta olmak üzere Çin’den farklı aşıların ithalatını yaptığını belirtti:

- Yani, biz Keymen İlaç’ı satın aldığımızda ortada COVID-19 yoktu.

Sinovac’ın COVID-19’a karşı geliştirdiği aşının klinik deneyleri için başvurularından 5-6 ay sonra izin çıktığını bildirdi:

- Klinik çalışmalar için 4-5 milyon dolarlık harcamayı biz yaptık.

Cantürk Alagöz, meslektaşlarım Doğan Şentürk, Tunca Bengin, Deniz Zeyrek, Akif Beki ve Erhan Öztürk’ün de bulunduğu sohbet buluşmasında aşının ithalatıyla ilgili bağlantıları kurarken fiyat konusunda şu kuralı koyduklarını iddia etti:

- Aşının üreticisi Çinli şirkete, “En ucuz fiyatı uyguladığınız ülkeden yüzde 25 daha düşük bedelle almak isteriz” dedik.

O günlerde Çinli şirketle hükümet nezdinde yapılan bir anlaşmanın da söz konusu olduğunu kaydetti:

- O anlaşmada aşının fiyatı 14.7 dolar görünüyordu.

İthalat izni bekledikleri dönemde Brezilya ve Endonezya’nın Sinovac’la anlaşma imzaladığının altını çizdi:

- Endonezya’nın 13.7 dolara aşı alımı için imza attığını öğrenince biz daha düşük fiyat almak üzere bastırdık. Sonunda 12 dolara indirdik.

12 dolardan 100 milyon doz aşı için imza attıklarını vurguladı:

- Yani, 1.2 milyar dolarlık anlaşmaya imza atmış olduk.

Dünyada birçok ülke COVID-19 aşısına ulaşamazken kendilerinin ithalata başladığına vurgu yaptı:

- Dünyada en ucuz aşıyı ülkesine sağlayan biz olduk. Üstelik aşıyı DMO’ya verirken 12 doların üzerine fark da koymadık.

Bunun üzerine sorduk:

- Devletten aşı için komisyon almadığınızı iddia ediyorsunuz. Bu durumda siz nereden nasıl kazandınız?

Şu yanıtı verdi:

- Bizim komisyonumuzu Çin tarafı ödüyor.

Türkiye’de 3 ayrı tesiste aşı dolumu yaptırdıklarını ifade etti:

- Başlangıçta COVID-19 aşısı ithalatından para kazanmak hiç aklımdan geçmedi. Önceliğimiz ülkemizde aşının bir an önce devreye girmesi oldu.

Bugüne kadar Sinovac’tan Türkiye’ye 54 milyon doz aşı getirdiklerini paylaştı:

- Şu anda stokta 10 milyon doz aşımız var.

Cantürk Alagöz’ün paylaştığı verilere göre, Türkiye bugüne kadar Çin’e COVID-19 aşısı için 648 milyon dolar ödemiş görünüyor…

Türkiye’de aşılamada BionTech’in öne geçmesi üzerine Alagöz, “Sinovac’ın aşısı inaktif ve yan etkisi yok” iddiasıyla kamuoyunun dikkatini çekmeye çalışıyor…
Azerbaycan ve Arnavutluk’a da aşıyı biz gönderdik

ALAGÖZ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz, bir soru üzerine Keymen İlaç olarak Azerbaycan ve Arnavutluk’a da Sinovac’tan aldıkları COVID-19 aşısını gönderdiklerini belirtti:

- Azerbaycan’a 8 milyon doz, Arnavutluk’a da 1 milyon doz aşı verdik. Azerbaycan daha sonra aşıyı Çin’den doğrudan ithal etmeye başladı.
Çinli Sinovac’la Ankara’ya aşı fabrikası kuracak


ALAGÖZ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz, Ankara’da Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 30 dönüm yer aldıklarını belirtti:

- 100 milyon dolarlık yatırımla aşı üretmek üzere fabrikamızı kuracağız. Yatırıma 4-5 ay içinde başlamayı planlıyoruz.

Yatırım kararının COVID-19’la doğrudan bağlantısı olmadığını bildirdi:

- Başta Hepatit A olmak üzere çocuklarımızı koruyacak aşıları üretmeyi planlıyoruz.

Çinli Sinovac’ın yatırımla ilgili planını sorduk, yanıtladı:

- Yatırımı Sinovac’la birlikte yapmayı planlıyoruz. 

Patatesten tıbbi etil alkol üretiyor

CANTÜRK Alagöz’le sohbet sırasında Alagöz Holding’in web sayfasına girdim:

- Alagöz Holding, madencilik ve kimya sektöründe gerçekleştirdiği projelere her geçen gün yenilerini ekliyor. Afyonkarahisar’da hayata geçirdiği yatırımla patatesten tıbbi etil alkol üretiyor.

Holding çatısı altındaki şirketlere baktım:

Keymen İlaç
Redoks Laboratuvar Malzemeleri
Can Enerji
Nil Enerji
Alagöz Maden
Alagöz Kimya


Iğdırspor’un Başkanı Fenerbahçe Kadın Basket Takımı forma sponsoru

IĞDIRLI kimya yüksek mühendisi, holdinginin adını taşıyan TFF 3. Lig’deki Iğdırspor’un Başkanı Cantürk Alagöz’le sohbet ettiğimiz gün Alagöz Holding’in Fenerbahçe ile sponsorluk anlaşması imzaladığını gördüm:

Alagöz Holding, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımının forma sponsoru oldu.

Holdingin web sayfasındaki haberde Alagöz’ün şu mesajı vardı:

- Şu anda kendimi nikah masasına oturmuş gibi hissediyorum. Fenerbahçe benim çocukluk aşkım. Çocukluk aşkımla evleniyor gibi hissediyorum.

Web sayfasında ayrıca, Alagöz Holding’in Ankaragücü’nün sponsorları arasında yer aldığını da okudum.
Iğdır’da 24 derslikli ortaokul yaptırıyor

CANTÜRK Alagöz’ün son dönemlerde memleketi Iğdır’da eğitime dönük bağışlarla öne çıktığı dikkatimi çekti.

Alagöz Holding, bir yandan Iğdır Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne destek verirken, diğer taraftan kentte 24 derslikli ortaokul binası inşaatı için devreye girdi.

Holdingin ayrıca, Iğdır Kapalı Spor Salonu’na finansman desteği ile de kentte adından söz ettirdiğini gördüm.

Cantürk Alagöz, sohbetimiz sırasında Iğdırspor başta olmak üzere, memleketinde sosyal sorumluluk yatırımlarını artırmasını şöyle açıkladı:

- Herkes maddi gücüne göre sosyal sorumluluk harcaması yapar, bağışta bulunur. Benim de maddi gücüm arttıkça sosyal sorumluluk harcamalarım ona göre artıyor. 

Batuhan Karadeniz, Iğdırspor ile sözleşme imzaladı

30 yaşındaki futbolcu Batuhan Karadeniz 3. lige yeni yükselen Iğdırspor ile sözleşme imzaladı.    

Bir dönem Beşiktaş forması giyen Batuhan Karadeniz, Hekimoğlu Trabzon'un ardından 3. lig takımı Iğdırspor'a transfer oldu.Kulüpten yapılan resmi açıklamada, Batuhan Karadeniz ile anlaşma sağlandığı duyuruldu. 

Siyah-beyazlı takımın altyapısında yetişen Batuhan Karadeniz 2 farklı zamanda giydiği Beşiktaş formasıyla bir türlü kendisinden beklenen patlamayı yapamayarak önce Trabzonspor ardından Eskişehir olmak üzere ülkenin pek çok takımında forma giydi.

Son 5 sezonda da Şanlıurfa, Sakarya, Adana D.S, Bandırmaspor, Tuzlaspor ve Hekimoğlu Trabzon formalarını giyen Karadeniz, bu sezon da Iğdırspor'da oynayacak.    

30 gol 8 asist 

Geçen sezon 38 maçta 30 gol 8 asist kaydeden tecrübeli ismin Iğdırspor'a transfer olması herkesi şaşırttı.  

Alagöz Holding ile imzalar atılıyor

18.08.2021

Kulübümüz ile Alagöz Holding arasında yapılan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızın forma sırt sponsorluğu anlaşmasının imza töreni 21 Eylül Salı günü Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde düzenlenecektir.

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan ve Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Kemal Danabaş ile Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz’ün katılımıyla düzenlenecek imza töreni saat 12.00’da basına açık olarak gerçekleştirilecektir.

Kamuoyunun ve basın mensuplarının bilgisine sunarız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

TFF 3. Lig'in yeni ekibi Alagöz Holding Iğdırspor şampiyonluk hedefliyor

Bölgesel Amatör Lig'in (BAL) 2020-2021 sezonunda şampiyon olarak 3. Lig'e yükselen Alagöz Holding Iğdırspor'un, Kızılcahamam'daki 1. etap kamp çalışmaları sürüyor.       

Teknik direktör Mesut Demiroviç, futbolcu ve yöneticilerinin takımı 3. Lig'e çıkarmak için büyük çaba gösterdiğini söyledi. Farklı takımlarda top koşturan başarılı futbolcuları yeni sezonda transfer ettiklerini aktaran Demiroviç, şöyle konuştu:"Tecrübeli ve genç oyuncularla bir proje takımı yaptık. Bana göre sadece bu sezon değil, gelecek sezon da ufak takviyelerle bu takım 1. Lig'i bile zorlar. 3. Lig'de zor takımlar var ama biz kendimize ve kadromuza güveniyoruz, çok iyi çalışıyoruz. Başkanımız Cantürk Alagöz bize çok iyi şartlar sundu. 2. Etap kampımıza da hazır bir şekilde girip finalimizi yaparak ilk maça hazır olacağız. Oyuncularımın hepsi birbirine alıştı, kaynaştı. Futbolda sadece iyi bir ekip olmak yetmiyor, iyi bir aile olunca başarı gelir. Şu an her şey çok harika gidiyor. Çok ateşli bir taraftarımız var. Çok merak ediyorlar, arıyorlar soruyorlar, onları çok seviyoruz. Geçen sezon pandemi olmasına rağmen köşelerden, evlerin balkonlarından, her yerden bizi desteklemeye çalıştılar. Taraftarımıza kavuşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz." 

"Ligin sonunda da şampiyonluk ipini göğüslemek istiyoruz" 
Sportif direktör Değer Okşar ise takımın sezon hazırlıklarını sürdürdüğünü anlattı.3. Lig şampiyonluğu için büyük bir gayretle hazırlandıklarını ifade eden Okşar, "Yeni yönetimimiz, Cantürk Alagöz başkanımızla, yeni kadromuzla, şampiyon Mesut Demiroviç hocamızla yola devam ediyoruz. Önemli bir takım kurduk, önemli bir futbolcu grubu ile çalışıyoruz. Hedefimiz inşallah şampiyonluk. Biz elimizden geleni yaptık, artık söz futbolcularımızda. Bundan sonra futbolcularımız ellerinden geleni yapacaklar. Hedefimiz ligin sonuna kadar şampiyonluk yarışı içinde kalmak. Ligin sonunda da şampiyonluk ipini göğüslemek istiyoruz." diye konuştu. 

“Taraftarımızı mahcup etmeyeceğiz” 
Takım kaptanı Muhammet Reis de Iğdırspor'un hedefleri olan, genç ve dinamik bir takım olduğunu vurguladı. Yapılan transferlere değinen Reis, şunları kaydetti: "Transferlerle bu takım tabi ki şampiyonluğa oynayacak. Bunu sahada göstermemiz gerekiyor. İsimlerle değil, sahada verdiğimiz mücadeleyle şampiyonluğa oynadığımızı göstermemiz gerekiyor. Biz bunun bilincindeyiz ve o doğrultuda çalışıyoruz. Ayaklarımız bütün takım halinde yere sağlam basacak. Dışarda da tek yürek ve tek bilek olduğumuz zaman Allah'ın izniyle Iğdırspor'u bu sene 2. Lig'e çıkaracağız. Biz taraftarımızın önüne çıkmak için heyecanlıyız. En kısa sürede taraftarımızla buluşmak istiyoruz. Bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemesinler, biz onları mahcup etmemek için elimizden gelen her şeyi yapacağız."  

Iğdırspor 3. Lig'e Kızılcahamam'da hazırlanıyor

Iğdırspor yeni sezon için Ankara Kızılcahamam'da kamp dönemine başladı. Yeni sezonda 3. Lig 2. Grup'ta mücadele edecek olan yeşil-beyazlar kamp döneminin ikinci etabına Afyonkarahisar'da devam edecek.    

Alagöz Holding Iğdırspor, yeni sezona iddialı hazırlanıyor. TFF kuralları gereği Bal Ligi oyuncularını 3. Lig'de oynatamadığı için takım yeni transferler, yönetim ve teknik ekibiyle Kızılcahamam'da kamp dönemine başladı. Teknik Direktör Mesut Demiroviç yönetiminde Ankara Kızılcahamam'da zorlu bir kampa giren Iğdırspor, Kızılcahamam Kampı boyunca takımın kaynaşması için yoğun çaba sarf ediyor. Pas ve taktik ağırlıklı antrenmanlar yaptıran Demiroviç, takımın hırslı ve istekli bir görüntü çizmesinden de son derece memnun.

İkinci etap kampı Afyonkarahisar'da olacak Kızılcahamam'da 2 Ağustos'ta sıkı bir kampa giren Iğdırsporlu futbolcular, geride kalan süre zarfında birbirlerini tanıma fırsatı yakaladı. 20 Ağustos'a kadar Kızılcahamam'da sıkı bir kamp geçirecek olan yeşil-beyazlı oyuncular, iki günlük iznin ardından 23 Ağustos'ta Afyonkarahisar'da ikinci etap kampına girecek. Afyonkarahisar kampında da futbolcuların formlarının en üst seviyeye çıkması için antrenmanlar yaptıracak olan Teknik Direktör Mesut Demiroviç, 5 Eylül'de oynanacak Alanya Kestelspor maçıyla sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyor.  

ÖZLEM YILDIZ 
GENÇLER AVRUPA 3’ÜNCÜSÜ  

09.09.2021

Avrupa’da göğsümüzü kabartan başarılara imza atan, Alagöz Holding Iğdır SK sporcusu Özlem Yıldız, Avrupa 3’üncüsü oldu.      

Türkiye’yi Avrupa’da başarıyla temsil eden Alagöz Holding Iğdır SK sporcusu Özlem Yıldız, Avrupa 3’üncüsü oldu.  Lüksemburg’da devam eden Gençler Avrupa Judo Şampiyonası’nda kadınlar 57 kiloda Türkiye’yi temsil eden Alagöz Holding Iğdır SK sporcusu Özlem Yıldız, İsveçli rakibini yenerek Avrupa 3’üncüsü oldu.

İSVEÇLİ RAKİBİNİ YENEREK 3’ÜNCÜ OLDU 

Judo’da Türkiye’yi temsil eden Özlem Yıldız, her zaman olduğu gibi bir başarıya daha imza atarak Avrupa 3’üncüsü oldu. Lüksemburg’da devam eden Gençler Avrupa Judo Şampiyonası’nda kadınlar 57 kiloda Alagöz Holding Iğdır SK sporcusu Özlem Yıldız, İsveçli rakibini büyük farkla yenerek Avrupa 3’üncüsü oldu.   

ÖZLEM YILDIZ KİMDİR?     

2003 yılında Iğdır'da doğan Özlem Yıldız, Judo sporuna 8 yaşında başladı. 

Hocası Serkan Esenboğa ile Judo'ya başlayan Özlem sırası ile;   2014 Minikler Türkiye Şampiyonası 44 kg 1.  2015 Minikler Türkiye Şampiyonasında 48 kg 1.    
2016 Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında 3.    
2017 Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında 1.    
2017 Balkan Şampiyonu    
2018/Romanya Ümitler  Avrupa Kupası 3. 2018 Balkan Şampiyonası 1.   
2019 Ümitler Türkiye Şampiyonası 1.    
2019/Antalya Avrupa Kupasında 3.   2019/Berlin Avrupa Kupası 1.     
2019/Romanya Avrupa Kupası 1.      
2019 Ümitler Avrupa Şampiyonası 1.     
2019 EYOF (Gençlik Olimpiyatları) 1.     
2020/Antalya Ümitler Avrupa Kupası 1.     
2020 Gençler Avrupa Şampiyonası 3.    
2020 Bosna-Hersek Avrupa Kupası 1.    
2021/Romanya Gençler Avrupa Kupası 2.    

derecelerini elde eden Özlem Yıldız’ın en önemli hedefi, 2024’te yapılan olan olimpiyatlarda Türkiye’ye altın madalya getirmek.   

İletişim ve Lokasyon

Alagöz Holding - Ankara

Mustafa Kemal Mah. 2076 Sk. No:8 - 06350 Çankaya - ANKARA

T: +90 312 485 37 60
F: +90 312 485 37 61

   info@alagozholding.com.tr